KT Bem József Általános Iskola
6200 Kiskőrös, Vasvári Pál u. 2.
Tel:78/312-684
e-mail: bem.iskola.kiskoros@gmail.com
Ünnepélyes tanévnyitó: 2018. augusztus 31. 18:00 (péntek)

"Palánta" népi hagyományőrző gyermekműhely a KT Bem József Általános Iskolájában. (NTP-MKÖ-14-0178)

 

Az EMMI megbízásából az OFI és az EMET pályázati felhívására jelentkeztünk a 2014-15. tanévben és támogatást nyertünk. Az NTP-MKÖ-14 pályázat támogatta a magyar kulturális örökség megőrzését, a hagyományok és a népi kultúra ápolását felvállaló csoportos tehetséggondozó, tematikus műhelyfoglalkozást és a részt vevő tehetséges tanulóink produktumainak csoportos bemutatását. A program, kötelező eleme volt a tehetséggondozó program tematikájához kapcsolódó budapesti kirándulás is.

A gyermekműhelyben 30 tanuló vett részt. A foglalkozásokat három pedagógus vezette. A program helyszíne Akasztón egy eredeti parasztházban berendezett, jól felszerelt kézműves műhelyben volt. A program kényelmét a gyermekek hozzátartozói is segítették. A finom ebédet a helyi kisvendéglő készítette számunkra.

 

Célunk volt: a gyermekek megismertetése, érdeklődésének felkeltése a magyar népi hagyományok, táncok, zenék, kézműves tevékenységek iránt, miközben alakuljon a magyar nemzeti kultúrához, nyelvhez való pozitív viszonyuk is. A célok megvalósítása során sikerült felkeltenünk tanulóink érdeklődését az adott téma iránt.

 

A tavaszi jeles napok témakörét dolgoztuk fel. Az előkészítő foglalkozáson megismertettük velük tematikánkat. A műhelyfoglalkozásokra kíváncsian jöttek el és már alig várták az újabb feladatokat. A változatos tevékenységformák: agyagozás, szövés, szalmázás, nemezelés, babakészítés, gyöngyözés, papírhajtogatás konkrét, „kézzel fogható” eredményeket produkáltak. A program befejezését követő kiállításon, büszkén mutatták be szüleiknek, barátaiknak alkotásaikat. Motivációjukat erősítettük azzal, hogy a foglalkozásokra olyan népi kismesterségeket folytató mestereket hívtunk meg, akik megmutatták kész munkáikat és új munkafogásokra tanították meg őket. A tevékenységek körét gazdagítottuk néptánc és énektanulással is.

 

A budapesti kirándulás során a Néprajzi múzeumi foglalkozáson és lazító állatkerti sétán kívül városnézésre is volt alkalmunk. A Parlamentet és környékét fedeztük fel, gyönyörködtünk a szép panorámában. Tanulóink közül többen először jártak a fővárosban.

A programban résztvevő pedagógusok és segítőik összehangolt, jó munkájának eredményeként valósítottuk meg elképzeléseinket. A gyerekek várják a program, jövő évi folytatását.

Kiskőrös, 2015.06.30.

Pál Erika projektfelelős

Palánta pályáza...
Palánta pályázati képek Palánta pályázati képek
Palánta pályáza...
Palánta pályázati képek Palánta pályázati képek
Palánta pályáza...
Palánta pályázati képek Palánta pályázati képek
Palánta pályáza...
Palánta pályázati képek Palánta pályázati képek
Palánta pályáza...
Palánta pályázati képek Palánta pályázati képek
Palánta pályáza...
Palánta pályázati képek Palánta pályázati képek
Palánta pályáza...
Palánta pályázati képek Palánta pályázati képek
Palánta pályáza...
Palánta pályázati képek Palánta pályázati képek
Palánta pályáza...
Palánta pályázati képek Palánta pályázati képek
Palánta pályáza...
Palánta pályázati képek Palánta pályázati képek
Palánta pályáza...
Palánta pályázati képek Palánta pályázati képek

 • Járási tantárgyi versenyek iskolánkban

  A KT Bem iskola által szervezett járási tantárgyi versenyek eredményei Járási matematika verseny 2017.     Eredmények  Alsóban a verseny első 6 helyezettje     1. osztály       Elérhető: 29 pont       Hely Név Iskola Pont Idő 1 Pozsgai László Bem 25 11' 2 Szabadi Csenge Fülöpszállás 24 12' 3 Horváth Botond Soltszentimre 22 18' 4 Dobos...

  Bővebben...:...

 • Alsós tantárgyi verseny

  A KT Bem József Általános Iskola 2017. évi alsós tanulmányi versenyének eredményei: Matematika 1.évfolyam         1. helyezett   Pozsgai László 1.b 2. helyezett   Csík Ákos   1.c   3. helyezett   Pöschl Dávid   1.a   2.     évfolyam 1. helyezett    Hirsch Diána   2.c 2. helyezett    Varga Noa    2.a 3. helyezett     Schmidt Dorina   2.c 3.    ...

  Bővebben...:...

 • Rajzverseny

  „Adj vért, és ments meg 3 életet!” A KT Bem József Általános Iskola rajzpályázatot hirdetett a Magyar Véradók Napja alkalmából alsó és felső tagozatos iskolások számára. A pályázat célja volt, hogy a jövő generációinak figyelmét felhívni – már gyermekkorban – a véradásra, annak értékére,...

  Bővebben...:...

 • KT történelem verseny

  Térségi történelem verseny Október 27-én rendeztük a térségi történelem versenyt. Csapatok érkeztek Csengődről, Kecelről, Fülöpszállásról és Kiskőrösről (8 csapat). A verseny témája: Széchenyi István és kora. Idén Széchenyi-év van, ezért rendeztük. Közösen szerveztük a Kiskőrösi Közúti...

  Bővebben...:...

 • Márton-nap

  Meghívó  

  Bővebben...:...

 • OVI-ANGOL

  Ovi-angol NAGYCSOPORTOS óvodásoknak januártól a Bem iskolában.    

  Bővebben...:...

 • HATÁRTALANUL (HAT-16-01-0674)

      A " Határtalanul" program keretében az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő támogatásával a Bem József Általános Iskola 45  hetedik osztályos tanulója és 5 pedagógusa szeptember 20-24 között Erdélybe kirándulhatott.   Előkészítés: Diákok és tanárok nagy izgalommal várták, hogy elkezdődjön a...

  Bővebben...:...

Our website is protected by DMC Firewall!